XI Reality Shopka Szoł Teatru Groteska w Krakowie – relacja

24.02.2011 · W kategorii Kultura, Polityka, Widowisko

IMG_5488Sobotnie widowisko polityczne upłynęło pod znakiem wieloznacznych niesfornych myśli Stanisława Jerzego Leca. Komentarze pisane do bieżącej rzeczywistości lat 50ych ubiegłego stulecia są ponadczasowe. Aktualnie mogę z całym przekonaniem powiedzieć wielu osobą, że „Ciosu się unika, nie przeciwnika” ! Dlatego tegoroczna szopka szoł „Myśli niesforne – wieczór sentymentalny” nie był ringiem bokserskim dla rywali politycznych, ale sceną na której przenikała się „myśl i muzyka, bo przy muzyce gorycz znika” jak powiedziała prowadząca Ewa Godlewska.

Spektakl rozpoczął się sentymentalnym wspomnieniem o wielokrotnym uczestniku poprzednich edycji szopki, Zbigniewie Wassermannie, który zginął w tragedii z kwietnia zeszłego roku.

Najciekawszym i najzabawniejszym punktem były napisane przez lwowskiego mistrza paradoksu „Myśli nieuczesane” z 1957 roku. Dodatek, jakim stanowiła oprawa muzyczna do widowiska, zostawiła niektórym z widowni pewien niesmak. Czasami miało się dziwne odczucia patrząc na ruchy ust niektórych wykonawców. Kolorowa oprawa świetlna odciągnie uwagę od ust wykonawców i powinna zachęcić telewidzów do obejrzenia widowiska w telewizji. Szczególnie polecam postać szalonego wynalazcy. Relacja z XI Reality Shopka Szoł będzie emitowana w telewizyjnej „Dwójce” TVP w piątek 25 lutego o godzinie 19:00.

[G.F.]

KrakowskieDzielnice.pl ZAPRASZAJĄ !

groteska.pl

Zdjęcia:

Grzegorz Finowski

[XI Reality Shopka Szoł Teatru Groteska w Krakowie, www.groteska.pl]

Dodaj komentarz