Kraków na planszy gry w Monopol

18.02.2011 · W kategorii Ciekawostki

monopolyOd 20 lutego ruszy ogólnopolskie głosowanie związane z wyborem miast jakie mają znaleźć się na planszy popularnej gry planszowej Monopoly. Jestem przekonany, że duża większość z nas (czytelników KD) słyszała o tej grze, która polega na handlu nieruchomościami na terenie jakiegoś miasta znajdującego się na planszy. Aczkolwiek większą popularnością cieszył się w Polsce odpowiednik tej gry Eurobuisness.

Głosowanie, w którym jurorami będą internauci zadecydują, które miasta znajdą się na planszy polskiej wersji gry Monopoly. Czas trwania wyboru to okres od 20 lutego do 20 marca. Swój głos będzie można oddać na stronie www.monopoly.pl. Na stronie oczywiście będzie się trzeba zalogować, aby głos był odnotowany jako „za”.Aby głosować trzeba mieć ukończone 13 lat. Internauci wybiorą 22 miasta z 60 zgłoszonych. Im więcej głosów dostanie miasto, tym wyższa wartość na planszy oraz droższe domy i hotele, które zakupi podczas gry. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone pod koniec marca, a już we wrześniu będzie można kupić polską wersję gry.

Pamiętajcie od 20 lutego łączymy siły i klikamy na „Kraków”, bo naszego grodu nie może zabraknąć na planszy, w dodatku chlubą będzie jak okaże się najdroższym miastem, ale spokojnie, tylko na planszy. Tak więc do dzieła i wysyłajcie swoje głosy !

[G.F.]

Obrazek z monopoly.pl

Dodaj komentarz